نبض زندگی خود را به ما بسپارید

دوربین های مداربسته گامی مهم در پیشگیری از جرم

یاسوج- ایرنا- نصب دوربین های مدار بسته در مکان های عمومی ،جاده های برون و درون شهری نقش مهمی در بازدارندگی و پیشگری از وقوع جرم دارد.

 به گزارش خبرنگار ایرنا،اهمیت اقدامات پیشگیرانه در استفاده از دوربین مدار بسته به اندازه ای است که در طول دو دهه گذشته نصب این دوربین ها به نحو چشمگیری در کاهش میزان برخی جرایم موثر واقع شده است.

یکی از مهمترین مزایای دوربین مدار بسته حالت بازدارندگی این دوربین ها است، دوربین هایی هوشمندی که فرصت ارتکاب جرم را از مجرم می گیرد.

هر چند تا سالهای گذشته استفاده از دوربین ها مدار بسته در بانک ها، موزه ها، فروشگاهها و مرکز امنیتی استفاده می شد اما امروز استفاده از این دستگاه الکترونیکی در فعالیت های حفاظتی امنیتی،اداری و بخش خصوصی رسوخ کرده است.

فرمانده نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد افزایش بهره وری نیروی کار،محافظت از اطلاعات، مدیریت از راه دور ،ساده سازی عملیات، نظارت تصویری ،آرامش خاطر،ایجاد پرستیژ کاری و پیشگیری از وقوع جرم را از جمله مزایای استفاده از دوربین های مدار بسته ذکر کرد.

سردار غلامعباس غلامزاده افزود: بیش از 20 عدد دوربین مدار بسته در مکان های پر تردد شهر یاسوج نصب شده است که تاکنون نقش مهمی در پیشگری از وقوع جرم و شناسایی مجرمان داشته است.

وی بیان کرد: بر اساس تحقیقات انجام شده آمار جرم در مناطقی که دوربین در آنجا نصب شده در مقایسه با مدت زمان قبل از نصب دوربین بیش از 50 درصد کاهش یافته است.

سردار غلامزاده اظهار کرد: فرهنگ استفاده از دوربین های مدار بسته در فروشگاهها و منازل مسکونی در جامعه نهادینه شده و این موضوع تا حد زیادی در کاهش جرایم و شناسایی مجرمان به پلیس کمک کرده است.

یک دیگر از کارکردهای نوین دوربین های مدار بسته نصب در جاده های برون و درون شهری است.

فرمانده پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد در این خصوص گفت: استفاده از سامانه های حمل و نقل هوشمند در راههای اصلی این استان به منظور برقراری نظم و انضباط و ایمنی بیشتر ضروری است.

سرهنگ منوچهر سیاهپور افزود: نصب سامانه هایی نظیر دوربین های مداربسته با کنترل بیشتر رفتار رانندگان و سرعت غیرمجاز آنان در جاده های اصلی این استان می تواند در کاهش تلفات جاده ای نقش موثری داشته باشد.

وی بیان کرد: رانندگان با مشاهده دوربین های نظارتی تلاش بیشتری برای رعایت قوانین در هنگام رانندگی دارند.

سرهنگ سیاهپور اظهار کرد: رانندگان در جاده های دارای دوربین دقت نظر بیشتر بر روی سرعت خود دارند و این امر به افزایش ضریب ایمنی و امنیت جاده ها کمک می کند.

وی عنوان کرد:بسیاری از جاده های استان در نقاط مختلف به دوربین های نظارتی تجهیز شده اند.

سیاهپور ادامه داد: هم اکنون نقاط مختلفی از جاده های استان مانند جاده یاسوج – بابامیدان یاسوج- اصفهان و گچساران – بهبهان به دوربین های نظارتی تجهیز شده است.

وی ابراز داشت: کمترین میزان تخلفات رانندگی در محل های که دوربین نصب شده صورت گرفته است.

یک راننده محور یاسوج – گچساران می گوید: نصب دوربین های کنترل سرعت در مسیرهای مخاطره آفرین بهترین اقدام در کنترل سرعت غیرمجاز راننده های قانون گریزاست.

اسلام شکوهیان بابیان اینکه بعد از نصب دوربین های نظارتی در برخی محورها علاوه بر کاهش تصادفات و امن تر شدن سفرها، افزود:نباید دوربین مداریسته تنها در اتوبان ها نصب شود، بلکه در برخی مسیرها جاده که منتهی به پیچ می شود، وجود دوربین کنترل سرعت بهترین راهکار کاهش تصادفات است.

ژوئن 20, 2015 20667 بازدید


دیدگاه ها

پاسخ دهید